دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر: واکسیناسیون به‌صورت مستمر و حتی در روزهای تعطیل در استان انجام می‌شود

26 تير 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: واکسیناسیون به‌صورت مستمر، بدون وقفه و حتی در روزهای تعطیل در استان بوشهر انجام می‌شود.

دکتر سعید کشمیری در گفتگو با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پس از ورود نخستین محموله واکسن در اسفندماه۹۹ به استان بوشهر انجام واکسیناسیون به شکل مستمر و پیوسته در سراسر استان انجام‌شده و تاکنون بیش از ۷۸ هزار نفر حداقل یک دُز از واکسن را دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: از ابتدای واکسیناسیون تاکنون ۵۸ هزار و ۲۸۷ نفر دُز اول و ۱۹هزار و ۸۹۳ نفر دُز دوم را دریافت کرده‌اند که درمجموع تا تاریخ ۲۵ تیرماه تعداد ۷۸هزار و۱۸۰ دَز واکسن تلقیح شده است.
بیش از ۷۲ درصد افراد بالای ۷۰ سال دُز اول واکسن را دریافت کرده‌اند
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان داشت: از جمعیت هدف بالای ۷۰ سال و بالاتر در استان بوشهر ۲۵هزار و۵۳۴ نفر دُز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند که 72/9 جمعیت گروه هدف را تشکیل داده است.
دکتر کشمیری بیان داشت: از همین جمعیت تعداد ۸هزار و۸۶۲ نفر نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند که معادل 25/3 درصد از این جمعیت هدف است.
وی در خصوص جمعیت واکسینه شده ۶۵ تا ۷۰ سال اظهار داشت: در این گروه ۱۶هزار و ۸۰۵ دُز واکسن تزریق‌شده که 67/7 درصد جمعیت در نوبت اول واکسینه شده‌اند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: با شروع واکسیناسیون افراد ۶۰ تا ۶۵ سال نیز تاکنون ۱۶هزار و۳۷۵ نفر معادل ۵۲ درصد واکسن نوبت اول خود را دریافت کرده‌اند.
انتهای پیام/ م.ف۱۰۲۴
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.