رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر؛ آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان در استان بوشهر

26 مهر 1400
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در برنامه ساعت سلامت که در تاریخ 25 مهر 1400 از سیمای مرکز بوشهر پخش شد گفت: تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان از روز دوشنبه 26 مهر در استان بوشهر آغاز می‌شود.

دکتر سعید کشمیری اظهار کرد: پزشکان، پرستاران و مدافعان سلامتی که در بخش مراقب‌های ویژه مشغول به فعالیت بوده، اکنون طبق بخشنامه وزارت بهداشت آن دسته از افرادی که قریب به 7 ماه از تزریق دوز دوم آنها گذشته دوز سوم واکسن برایشان تزریق می‌شود.
 وی در مورد ایمنی زایی واکسن افزود: طبق تحقیقات انجام شده واکسیناسیون می‌تواند زنجیره انتقال بیماری را بشکند و کنترل کند ولی ایمنی صد در صد ایجاد نخواهد کرد همچنین پژوهشگران دریافته‌اند که به طور متوسط افرادی که واکسینه شده‌اند 11 برابر کمتر فوت و 6 برابر کمتر بستری شده‌اند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: طبق رنگبندی جدید سامانه ماسک خوشبختانه در استان بوشهر 5 شهرستان گناوه، دشتستان، دیر، جم و کنگان به رنگ آبی و 5 شهرستان دیگر به رنگ زرد درآمده که در نگاه کلی استان بوشهر در وضعیت آرام و کم خطر بیماری کرونا قرار دارد.
دکتر کشمیری خاطر نشان کرد: در استان بوشهر 80 درصد از جمعیت بالای 18 سال یک دوز  واکسن را دریافت کرده و قریب به 50 درصد از افراد بالای 18 سال هر دو دوز واکسن را تزریق کرده‌اند..
وی در مورد افرادی که واکسینه نشده‌اند، بیان کرد: در ستاد مقابله با کرونا تصمیماتی در مورد افرادی که واکسینه نشده‌اند از جمله کارمندان، اصناف و رانندگان گرفته شده که به تدریج به مرحله اجرا در خواهد آمد.
زنان باردار و افرادی که دارای بعضی بیماری‌های مزمن هستند باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در مورد تزریق واکسن آنفولانزا گفت: فصل پاییز زمان تزریق واکسن آنفولانزا بوده که یکسری از افراد از جمله زنان باردار و افرادی که دارای بعضی از بیماری‌های مزمن هستند باید حتما آنرا تزریق کنند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر اظهار کرد: به زودی کد ملی افرادی که واکسینه شده‌اند طبق سامانه مشخصی به تمام ادارات و ارگان‌های دولتی و خصوصی ارسال خواهد شد تا طبق آن لیست به مراجه کنندگان خدمات ارائه شود.

انتهای پیام/ز.ح.1027
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.