معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم: ۹۴٫۳ درصد از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال جمی یک نوبت واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

26 آبان 1400
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: از ابتدای آغاز طرح واکسیناسیون جمعیت دانش‌آموزی در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال، تعداد ۴ هزار و ۷۹۳ نفر از آن‌ها حداقل یک نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، دکتر احمد ستوده در حاشیه آیین معارفه معاون بهداشتی جدید شبکه بهداشت و درمان جم اظهار داشت: خوشبختانه استقبال جمعیت دانش‌آموزی شهرستان برای تزریق واکسن بسیار مطلوب بوده است و شاهد استقبال خانواده‌های جمی از واکسیناسیون این گروه سنی بوده‌ایم.
دکتر ستوده از واکسینه شدن ۹۴٫۳ درصد جمعیت دانش‌آموزی بالای ۱۲ سال در جم خبر داد و افزود: تا تاریخ ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ از جمعیت ۵ هزار و ۸۱ نفری مورد انتظار در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال تاکنون ۴ هزار و ۷۹۳ نفر دوز اول و ۳ هزار و ۱۳۳ نفر نیز نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
وی با بیان اینکه دانش آموزان جمی دارای بیشترین مشارکت در پوشش واکسیناسیون کرونا در استان بوشهر می‌باشند خاطرنشان کرد: ۶۱٫۶ درصد از جمعیت نیز هر دو نوبت دوم واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم با اشاره به اینکه واکسیناسیون یکی از مؤثرین راه‌های پیشگیری از عوارض جدی و مرگ‌ومیر بر اثر کرونا است افزود: کاهش روند بستری‌ها، فوتی و مبتلایان جدید در شهرستان جم یکی از مهم‌ترین نتایج پوشش حداکثری واکسیناسیون است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مشکلی در خصوص تأمین واکسن وجود ندارد و هر ۴ واکسن تزریقی در کشور در مراکز واکسیناسیون شهرستان نیز موجود است و جمعیت زیر ۱۸ سال نیز می‌توانند واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک را تزریق کنند.
در این آیین که با حضور رئیس، حراست، سرپرستان مراکز و مسئولین ستادی شبکه بهداشت و درمان جم برگزار شد، دکتر احمد ستوده به‌عنوان معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم معرفی شد.
دکتر ستوده دارای مدرک دکترای آموزش بهداشت و ارتقای سلامت است و پیش از این نیز سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت امام سجاد (ع) ریز و مسئول گسترش شبکه بهداشت بوده است.
همچنین اصغر نوروززاده معاون بهداشتی سابق شبکه بهداشت و درمان جم نیز به‌صورت ویدئوکنفرانس در مراسم شرکت کرد و از زحمات چندین ساله وی تقدیر شد.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.