در بسیج سلامت نوروزی؛ بیش از 750 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی دشتستان انجام گرفته است

7 فروردين 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی تاکنون بیش از 750 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام گرفته است.

ماریا خویش دوست افزود: در راستای کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کووید 19 در تجمعات و مراکز پرتردد و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی بیماری‌های منتقله از آب و غذا طرح بسیج سلامت نوروزی با حضور 36 بازرس در سطح شهرستان اجرا شده است.
خویش دوست تصریح کرد: در همین راستا، بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای از 25 اسفندماه تا 5 فروردین در حدود 780 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به‌ویژه، رستوران‌ها، کارگاه‌های شیرینی‌پزی، آجیل‌فروشی و همچنین اماکن عمومی مانند پارک‌ها، محل اسکان مسافرین نوروزی و پمپ‌بنزین‌ها در دو نوبت صبح و بعدازظهر انجام داده‌اند.
وی بیان کرد: در بازرسی‌های انجام‌شده که باهدف آموزش و ارتقاء سلامت شهروندان و مسافرین انجام گرفت، بیش از 16 صنف متخلف به مراجع قضای معرفی و 2 مرکز نیز پلمب شد.
خویشدوست همچنین اظهار کرد: در همین مدت بیش از 1400 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و فاقد مشخصات بهداشتی جمع‌آوری و معدوم گردید و با توجه به اهمیت سلامت آب، بیش از 320 کلرسنجی و 53 مورد نمونه‌برداری میکروبی آب انجام گرفته است.
 رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان با اشاره به بررسی و پیگیری فوری بیش از 10 مورد خبر و شکایت مردمی در سامانه 190 در همین دوره زمانی، از شهروندان خواست، مشکلات بهداشتی را از طریق سامانه 190 به شبکه بهداشت و درمان اطلاع‌رسانی نمایند.
انتهای پیام/ س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.