مدارس تا کی باید تعطیل باشند؟/ استفاده از موبایل توسط دانش‌آموزان توجه و تمرکز آنان را پایین آورده است

27 فروردين 1401
با توجه به‌احتمال ماندگاری بلندمدتِ ویروس کرونا در بین ما، اولین سؤالی که با این شرایط در خصوص موضوع آموزش، پیش می‌آید این است که تا کی باید مدارس ما تعطیل باشند؟

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در وبینار کشوری تداوم آموزش حضوری با حضور سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با توجه به‌احتمال ماندگاری بلندمدتِ ویروس کرونا در بین ما، اولین سؤالی که با این شرایط در خصوص موضوع آموزش، پیش می‌آید این است که تا کی باید مدارس ما تعطیل باشند؟
به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد افزود: بر اساس تحقیقات، زمانِ زیادِ استفاده از موبایل توسط دانش‌آموزان توجه و تمرکز آنان را پایین آورده است که همین مشکل باعث افت تحصیلی در دوران آموزش مجازی شده است.
این مقام مسئول بهداشتی بابیان اینکه بعضی از کشورها در دوران کرونا فقط دو ماه آموزش حضوری خود را تعطیل کردند گفت: عواقب افتِ تحصیلی دانش‌آموزان، پایین آمدن سطح علمی جامعه است.
دانش‌آموز، والدین، معلم، مراقبین سلامت مدرسه و مدیران، ارکان تداوم آموزش حضوری
دکتر برجوئی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: باید به کودکان خود آموزش بدهیم که در صورت وجود علائم مشکوک به کرونا سریعاً به والدین و معلم خود اطلاع بدهد تا اقدامات پیشگیری انجام بشود.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: در قدم بعدی وظیفه والدین دانش‌آموز است که فرزند خود را برای جلوگیری از شیوع ویروس در بین بقیه دانش‌آموزان به مدرسه نفرستد که با این کار باعث می‌شود تمام مدرسه تعطیل نشود.
این متخصص کودکان و نوزادان گفت: معمولاً اگر کودک بیماری خاصی نداشته باشد بین 3 تا 5 روز دانش‌آموز آماده حضور در مدرسه می‌شود.
دکتر برجوئی‌فرد همچنین گفت: لازم است معلمان عزیز هرروز صبح در گفتگوی کوتاه و دوستانه‌ای با دانش‌آموز با او احوالپرسی کنند که اگر علائم مشکوکی وجود داشت به مراقبین سلامت مدرسه اطلاع بدهد تا اقدامات لازم بعدی انجام شود.
بیماری‌های فصلی بهار نباید بهانه‌ای برای تعطیلی مدرسه بشود
این متخصص کودکان و نوزادان گفت: معمولاً فصل بهار، فصل شیوع بیماری‌ها و حساسیت‌های فصلی است.
دکتر برجویی‌فرد افزود: نباید همه بیماری‌ها و علائمی که در فصل بهار ظاهر می‌شوند را به کرونا مرتبط دانست و از این طریق خواستار تعطیلی مدارس بشویم.
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در صورت دیدن هرگونه علائمی برای تشخیص صحیح باید به پزشک مراجعه کنیم.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.