سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: بیش از 2000 بیمار خاص در استان بوشهر وجود دارد/ گزارش تصویری

19 ارديبهشت 1401
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از 2000 بیمار خاص در استان بوشهر وجود داشته و شاخص تخت برای بیماران دیالیزی در استان بالاتر از میانگین کشوری است.

دکتر احمد یزدان‌پناه در حاشیه بازدید از بخش‌های دیالیز و تالاسمی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس و بخش دیالیز فاطمه الزهرا (س) بوشهر افزود: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، بیماران هموفیلی، تالاسمی، دیالیز خونی و صفاقی جز بیماران خاص محسوب می‌شوند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 530 بیمار دیالیزی در استان بوشهر وجود دارد اظهار داشت: فشارخون، قند خون کنترل نشده، تروما، ناهنجاری‌های کلیوی و یا بیماری‌های عفونی درمان‌نشده سیستم ادراری در دوران کودکی از شایع‌ترین علت نارسایی کلیه منجر به دیالیز هستند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه هم‌اکنون 155 تخت برای ارائه خدمات به بیماران دیالیزی در استان بوشهر وجود دارد تصریح کرد: در حال حاضر 771 نفر بیمار ام.اس، 615 بیمار پیوندی و 330 بیمار تالاسمی در استان بوشهر وجود دارد.
ماهیانه بیش از 6600 دیالیز در استان بوشهر انجام می‌شود
دکتر یزدان‌پناه از انجام ماهیانه بیش از ۶۶۰۰ مورد دیالیز در استان بوشهر خبر داد و افزود: ماهیانه بیش از ۶۶۰۰ دیالیز در استان بوشهر انجام می‌شود و هزینه هر دیالیز نیز حدود ۳ میلیون ریال است که انجام آن برای بیماران کاملاً رایگان است.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر اینکه افزایش تخت‌های دیالیز در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار دارد گفت: شاخص تخت برای بیماران دیالیزی در استان بوشهر نسبت به میانگین کشوری در وضعیت مطلوب‌تری است.
به مناسبت روز جهانی بیماری‌های خاص دکتر احمد یزدان‌پناه سرپرست معاونتدرمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دکتر سید شریف حسینی رئیس اداره امور بیماری‌های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ضمن بازدید از بخش‌های دیالیز و تالاسمی بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر و بخش دیالیز فاطمه الزهرا (س) بوشهر از کارکنان این بخش‌ها با اهدای گل تقدیر کردند و از نزدیک در جریان مسائل این بخش‌ها قرار گرفتند.
انتهای پیام/ ش.م2060
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.