ساحل کنگان از وجود زباله پاک‌سازی شد

25 ارديبهشت 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: برگزاری مراسم پاک‌سازی ساحل گردشگری مرجان شهرستان کنگان به‌منظور فرهنگ‌سازی، تقویت حس تعلق شهروندان به شهر خود و مشارکت شهروندان در پاکیزگی نگهداری از زمین برای نسل‌های بعدی جز ضروریات است.

فاطمه آهو خوش با اشاره به شعار امسال هفته سلامت " سلامت ما، سلامت سیاره ما " اظهار داشت: با توجه به افزایش جمعیت جهان و گسترش صنایع، ازدیاد استفاده انسان از مواد مصرفی و به دنبال آن ضایعات و پسماندهای جامد و نیز آلودگی محیط‌زیست را به دنبال داشته است.
وی ادامه داد: زباله‌های خشک قابل بازیافت مانند کاغذ، شیشه، آلومینیوم، پلاستیک را همراه با سایر زباله‌های خانگی دور نریزید آن‌ها را تفکیک و سپس در ظروف مخصوص جمع‌آوری کنید.
آهو خوش توصیه کرد: شیشه‌های حاوی مواد شیمیایی، داروها و... را برای بازیافت قرار ندهید، با استفاده از الگوی صحیح مصرف، میزان حجم زباله‌های تولیدشده را کاهش دهید، با جمع‌آوری و دفع بهداشتی زباله‌ها از افزایش جانوران و گسترش بیماری‌ها جلوگیری کنیم و با حفاظت و جلوگیری از ورود مواد شیمیایی زائد و خطرناک به فاضلاب‌ها و خاک، محیط‌زیست خود را سالم نگاه‌داریم، طبیعت متعلق به همه مردم است باید در حفظ و صیانت از آن کوشا باشیم.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این مراسم اظهار کرد: این مراسم پاک‌سازی ساحل گردشگری مرجان کنگان با حضور معاون بهداشت و کارکنان شبکه و مراکز خدمات جامع سلامت و جمعی از همشهریان و با همراهی مؤسسه خیریه مهرآور و پاکبانها و کارکنان شهرداری کنگان انجام شد.
در پایان سطل‌های تفکیک زباله بین خانوارهای شرکت‌کننده در این مراسم پاک‌سازی اهداء شد.

انتهای پیام/ م.س 3070

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.