معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: نظام ارجاع، راه‌حلِ جلوگیری از هدر رفت منابع مالی در حوزه سلامت است

18 خرداد 1401
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: نظام ارجاع، راه‌حلِ جلوگیری از هدر رفت منابع مالی در حوزه سلامت است.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد، در آیین تکریم و معارفه مدیر جدید بیمه سلامت اظهار داشت: با راه‌اندازی نظام ارجاع از هدر رفت منابع خود جلوگیری کنیم.
وی گفت: منابع ما در نظام سلامت، بسیار محدود است ولی متأسفانه همین منابع محدود نیز هدررفته‌های زیادی دارد.
وی اظهار داشت: زمانی دفترچه‌های بیمه اعتبار داشت ولی متأسفانه به دلیل نبود یک نقشه‌های جامع در نظام سلامت، روزبه‌روز پرداختی از جیب مردم بیشتر می‌شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یکی از راه‌های جلوگیری از هدر رفت منابع را، راه‌اندازی نظام ارجاع پزشک خانواده دانست و افزود: استفاده از تجربه کشورهایی که در این مسیر حرکت کردند می‌تواند آموزنده باشد.
دکتر برجوئی فرد افزود: نظام درمان را به چاه ویلی تشبیه کرد که هرچقدر منابع مالی در آن ریخته می‌شود فایده ندارد و حتی متأسفانه باعث نارضایتی نیروهای خدوم آن نیز شده است
وی گفت: به‌عنوان‌مثال در استان بوشهر بیمارستانی وجود دارد که ماهیانه با 200 میلیون درآمد، بیش از 800 میلیون هزینه دارد که این موضع به‌هیچ‌وجه نه‌تنها با شاخص‌های اقتصاد درمان قابل توجیه نیست بلکه موجب حیف‌ومیل شدن بیت‌المال نیز شده است و می‌توان با مدیریت صحیح این هزینه‌ها، بیش‌تر و بهتر مشکلات مردم را حل کرد.
این مقام مسئول بهداشتی نداشتن نقشه راهِ جامع را موجب سردرگمی نظام سلامت در دولت‌های مختلف عنوان کرد و گفت: در روزهای اول طرح تحول سلامت در دولت گذشته، حتی پوشَک بچه‌ها در بیمارستان را تأمین می‌کردند ولی به دلیل نداشتن منابع مالی تعریف‌شده و پایدار این طرح با شکست مواجه شد.
دکتر برجوئی‌فرد از همکاری خوب بیمه سلامت با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکر کرد و گفت: حتی با فراز و نشیب‌های مالی در سال گذشته، باز هم بیمه سلامت تعهدات خود به دانشگاه را به‌خوبی اجرا کرد.
انتهای پیام/ م.ب 2020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.