روز جهانی رژیمْ‌درمانگران و اهمیت آنان در سبک زندگی

23 اسفند 1401
رژیمْ‌درمانگران با تکیه ‌بر دانش و مهارت خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را به شکل ساده ارائه می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت:  رژیمْ‌درمانگران با تکیه ‌بر دانش، مهارت و تخصص خود راهکارهای علمی برای سالم زیستن را به شکل ساده و کاربردی به همه اقشار جامعه ارائه می‌دهند.
دکتر قاسم برجوئی‌فرد به مناسبت روز جهانی رژیم‌درمانگر اظهار کرد: اهمیت نقش غذا  و تغذیه در سلامت بدن بر هیچ کس پوشیده نیست و به همین دلیل دومین چهارشنبه ماه مارس هرسال روز جهانی رژیم‌درمانگر، Nutritionist's Day  نام‌ گرفته است که مصادف با 8 مارس 2023 ( 17 اسفند سال 1401) می‌باشد.
این مقام مسئول بهداشتی گفت: افزایش روز‌افزون اضافه‌وزن و چاقی در جوامع، خصوصا در گروه سنی کودک و نوجوان و مخاطراتی در آینده به دنبال خواهد داشت.
وی افزود : از جمله‌ این خطرها، ابتلا به بیماری‌های غیر‌واگیر همچون قلب و عروق، فشارخون، چربی خون، دیابت، سرطان ها ، ...  است که ارتباط مستقیم با تغذیه دارند و درمان و کنترل هر کدام ازآنها هزینه های مادی و معنوی زیادی به دنبال دارد.
دکتر برجوئی‌فرد تصریح کرد: خدمات ارزشمند تغذیه‌دانان، یک زنجیره‌ي کلیدی در بخش مشاوره، پیشگیری و درمان بیماری‌ها است.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با به کارگیری فارغ التحصیلان رشته تغذیه و رژیم‌درمانی در مراکز خدمات جامع سلامت، گام بزرگی برداشته است و لازم است که از زحمات این همکاران فرهیخته که در شبکه‌ها و مراکز بهداشتی درمانی مشغول ارائه خدمت می باشند، تقدیر شود.

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.