طرح ملی سلامت بخش به صورت آزمایشی در استان بوشهر اجرا می‌شود/ گزارش تصویری

5 ارديبهشت 1402
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر ضرورت اجرای صحیح طرح ملی سلامت بخش، گفت: طرح ملی سلامت بخش در حال حاضر به صورت آزمایشی و با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار در سه استان بوشهر، کردستان و خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

دکتر احمد یزدان‌پناه اظهار داشت: جهت انجام هر چه بهتر این طرح باید جلسات هماهنگی مکرر بین شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: تکریم ارباب رجوع از الزامات تمامی برنامه‌های دانشگاه بخصوص در بیمارستان‌های استان است و بر لزوم توجه هر چه بیشتر این مورد در اورژانس بیمارستان‌ها تاکید کرد.
مسئول کنترل برنامه نظام ارجاع نیز بیان داشت: برنامه پزشکی خانواده شامل تمامی تیم سلامت است و تنها به پزشکی خانواده اختصاص ندارد؛ فلسفه نامگذاری طرح سلامت این است که تمامی عناصر و بخش‌های مرتبط با حوزه سلامت را دربر می‌گیرد .
علیرضا باقری با بیان اینکه در این طرح بیماران رایگان درمان می‌شوند، ادامه داد: طرح ملی سلامت مشوق افرادی است که از مسیر پزشکی خانواده و نظام ارجاع وارد سیستم بهداشتی و درمانی تابع دانشگاه می‌شوند و خدمات سلامت را دریافت می کنند.
جلسه نظام ارجاع و طرح ملی سلامت بخش ویژه شهرستان‌های جنوبی استان با حضور معاون درمان دانشگاه، مدیران ستادی و رؤسای شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های دشتی، تنگستان، دیر، کنگان، جم و عسلویه به همراه رؤسای بیمارستان‌های اهرم، خورموج، دیر و کنگان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی برگزار شد.

انتهای پیام/ ع . چ 2060


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.