شبکه بهداشت و درمان تنگستان: ۳۰۰۰ دانش‌آموز تنگستانی مراقبت‌های بهداشتی اولیه را دریافت کردند

28 شهريور 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: بیش از سه هزار دانش‌آموز در آستانه شروع سال تحصیلی جدید مراقبت‌های بهداشتی اولیه را دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: هرساله و قبل از شروع سال تحصیلی جدید دانش آموزان پایه‌های اول، چهارم، هفتم و دهم مراقبت‌های بهداشتی اولیه را طبق تفاهم‌نامه وزارت بهداشت و آموزش‌وپرورش دریافت می‌کنند که در تنگستان بیش از سه هزار نفر این مراقبت‌ها را دریافت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: ۳ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در پایگاه‌های سلامت، خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت این خدمات را توسط بهورزان، مراقبین سلامت و پزشکان دریافت کرده‌اند.
رفیعی ادامه داد: برای هر دانش آموزان بر اساس گروه سنی مراقبت‌های متفاوتی انجام می‌شود که در این مراقبت‌ها آیتم‌های مربوط به‌سلامت فرد مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: علاوه بر مراقبت‌های بهداشتی اولیه، واکسیناسیون یکی از موارد مهمی است که برای دانش آموزان پایه‌های اول و دهم انجام می‌شود که دانش آموزان ورودی پایه اول واکسن‌های فلج اطفال و سه‌گانه (کزاز، دیفتری، سیاه‌سرفه) و دانش آموزان پایه دهم واکسن توأم بزرگ‌سال (کزاز، دیفتری) را دریافت می‌کنند.
رفیعی تصریح کرد: در این غربالگری‌ها درصورتی‌که دانش‌آموزی دارای بیماری خاصی بوده و نیاز به مراقبت ویژه دارد شناسایی می‌شود، دانش آموزان ازنظر بینائی و شنوایی ارزیابی می‌شوند که این مهم نقش بسزایی در یادگیری آنان دارد، در معاینه دهان و دندان دانش آموزان دارای مشکل شناسایی و با برنامه‌ریزی صورت گرفته در طول سال مشکلات دندانی آنان به‌صورت رایگان برطرف می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان خاطرنشان کرد: تغذیه و پایش رشد، رفتارهای پرخطر مانند مصرف دخانیات و مواجهه با دود، سلامت اجتماعی، پوست و مو و سلامت روان از دیگر مواردی است که دانش آموزان در آن پایش و ارزیابی می‌شوند.


انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.