در تنگستان اتفاق افتاد؛ تولد نوزاد و یک احیاء موفق در مراکز خدمات جامع سلامت تنگستان

1 مهر 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: مادر باردار فرزند خود را با تلاش پرسنل مرکز خدمات جامع سلامت دلوار تنگستان به دنیا آورد و جوان ۱۸ ساله در مرکز خدمات جامع سلامت بوالخیر تنگستان از مرگ نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: مادر باردار اهل روستای خورشهاب تنگستان که دومین بارداری خود را تجربه می کرد با درد های زایمانی به مرکز خدمات جامع سلامت دلوار مراجعه می کند.
وی ادامه داد: پزشک بلافاصله با هماهنگی با ماما و بهیاران مرکز اقدامات لازم را برای زایمان مادر مهیا می کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان افزود: با تلاش های صورت گرفته مادر به سلامت زایمان می کند و پس از آن جهت ادامه مراقبت ها و بررسی سلامت خود و کودک به بیمارستان ارجاع می شود.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان با اطلاع از یک احیاء موفق در مرکز خدمات جامع سلامت بوالخیرنیز اظهار داشت: جوان ۱۸ ساله ساکن بندر بوالخیر تنگستان به دلیل برق گرفتگی و در حالی که هیچگونه علائم حیاتی در او مشهود نبوده به مرکز خدمات جامع سلامت بوالخیر رسانده می شود.
ماه زرافشون رفیعی تصریح کرد: با ورود فرد به مرکز تیم درمانی شامل پزشک و بهیار وارد عمل شده و شروع به احیا قلبی ریوی می‌کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: کوشش تیم درمانی مرکز بعد از چندین بار انجام عملیات احیاء به نتیجه می‌رسد و علائم حیاتی بیمار برگشته و با هماهنگی با اورژانس شهرستان، بیمار به بیمارستان اعزام می‌گردد.
تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت دلوار که تولد نوزاد را انجام دادند دکتر محمد نادم، سمیه مزارعی ماما، مریم جمالی و روح‌الله قره بیگی بهیاران مرکز بوده و احیاء موفق در مرکز خدمات جامع سلامت بوالخیر توسط دکتر الهام لطفی و زهرا طاهری بهیار مرکز صورت گرفت.


انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.