در سال جاری؛ ۲۰۹۹ کودک گناوه‌ای از نظر تکامل ارزیابی شده‌اند

22 مهر 1402
کارشناس مسئول واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت شهرستان گناوه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در شهرستان گناوه ۲۰۹۹ کودک از نظر تکامل ارزیابی و ۲۸ نفر نیازمند ارجاع جهت بررسی تخصصی شناسایی شده‌اند.

طیبه دیدار در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه با اشاره به نام‌گذاری ۱۵ لغایت ۲۱ مهرماه به‌عنوان هفته ملی کودک بیان کرد: در مرکز خدمات جامع سلامت، پایگا nj;های بهداشتی و خانه‌های بهداشت شهرستان گناوه ‌های بهداشتی برای کودکان در گروه‌های سنی مختلف انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: در مراقبت‌های بهداشتی کودکان علاوه بر اندازه‌گیری وزن، قد، دور سر، بررسی وضعیت تغذیه، واکسیناسیون و ...، توجه به تکامل کودکان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ لذا در مراقبت‌های سنین 6، 12، 24، 36 و 60 ماهگی غربالگری تکامل کودکان با استفاده از پرسشنامه‌های استاندارد سنین و مراحل تکامل انجام می‌شود.
کارشناس مسئول سلامت خانواده شهرستان گناوه تأکید کرد: تکامل فرآیندی ست که در طی آن سیستم عصبی کودک دچار تغییر می‌شود که طی این تغییرات کودک تجربیات جدیدی را کسب و مهارت‌های تازه‌ای از زندگی فردی و اجتماعی به دست می‌آورد.
دیدار با اشاره به هفته ملی کودک با عنوان "کودکی بهتر، زندگی بهتر" اظهار داشت: هدف اصلی از انجام مراقبت‌های بهداشتی کودکان، افزایش سطح سلامت، کاهش بار بیماری، کاهش مرگ‌ومیر و کاهش ناتوانی در کودکان است.
وی اظهار داشت: خانواده‌ها برای تضمین سلامت کودکان، به‌صورت منظم در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت مراجعه نموده تا مراقبت‌ها و غربالگری تکاملی آنان انجام گیرد.

انتهای پیام/ ر.د ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.