با همت بنیاد علوی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان انجام گرفت؛ اهدای ۱۱۰ بسته معیشتی به مادران باردار و شیرده

27 دی 1402
با همت بنیاد علوی، کمیته امداد خمینی (ره) و شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، ۱۱۰ بسته معیشتی به مادران باردار و شیرده نیازمند اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، فرماندار شهرستان دشتستان در آیین اهدای بسته‌های معیشتی به خانوارهای دارای مادران باردار و شیرده نیازمند گفت: این برنامه با همکاری بنیاد علوی، کمیته امداد امام خمینی و شبکه بهداشت و درمان دشتستان انجام گرفته و ۱۱۰ بسته معیشتی به مادران باردار و شیرده نیازمند که توسط کمیته امداد به بنیاد علوی معرفی‌شده‌اند، اهدا شده است.
احمد بنافی افزود: سعی شده است کیفیت مواد غذایی که در بسته‌های معیشتی گنجانده شده، مطلوب باشد و نیازهای تغذیه‌ای این افراد را برطرف نماید.
وی تصریح کرد: برنامه دیگری در راستای حمایت از کودکان زیر ۵ سال با سوءتغذیه شدید با همکاری به وزارت تعاون، کار و امور رفاهی و شبکه بهداشت و درمان دشتستان در شهرستان اجرا شده است و پس از شناسایی این کودکان و بررسی وضعیت معیشت سرپرست خانوار دهک بندی می‌شوند که دهک ۱ تا ۵، یک‌میلیون تومان و دهک ۶ تا ۷، مبلغ ۶۰۰ هزار تومان به حساب آن‌ها واریز و از فروشگاه‌هایی که معرفی‌شده می‌توانند مواد غذایی تهیه نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف ما در نظام سلامت؛ ارتقا سلامت مادران باردار است، به‌طوری‌که بتوانیم کودکان سالمی را به جامعه تحویل دهیم
دکتر ماریا خویشدوست اضافه کرد: در نظام مراقبتی مادران باردار و شیرده از اهمیت خاصی برخوردارند و به‌صورت مستمر توسط مراقبین سلامت و بهورزان پایش می‌شوند
دکتر خویشدوست همچنین بیان کرد: در غربالگری انجام گرفته بین هزار و ۵۸۵ مادر باردار که ۱۹۳ مادر باردار نیاز به مراقبت و حمایت ویژه دارند که با همکاری کمیته امداد خمینی، بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی و نماینده شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی توانستیم، ۱۱۰ بسته معیشتی به مادران باردار و شیرده نیازمند اهدا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با کمک خیرین سلامت، آزمایش‌های بالینی و سونوگرافی به‌صورت رایگان برای مادران باردار نیازمند در حال انجام است که در ارتقای سلامت آن‌ها بسیار مؤثر است.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.