معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد؛ انجام دو کار بزرگ بهداشتی در سال ۱۴۰۲

27 اسفند 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در سال ۱۴۰۲دو کار بزرگ کشوری در حوزه بهداشت انجام گرفت که در آینده نتایج خوبی از آن حاصل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در نشست پایان سال روسای شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر افزود: اجرای طرح سلامت خانواده شهری یکی از این طرح‌ها بود که رئیس جمهور و وزیر بهداشت نیز بر اجرای آن تأکید دارند.
وی گفت: از آنجا که طرح‌های بهداشتی زیربنایی هستند، نتایج حاصل از آن زمان‌بر است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در این طرح مراقبین سلامت با انجام یک سری مراقبت‌های اولیه مانند کنترل فشارخون، کنترل دیابت، قبل از اینکه به مردم مرحله بیماری برسند می‌توانند از بیماری آنان پیشگیری کنند.
این مقام مسئول بهداشتی در خصوص یکی دیگر از طرح‌های بزرگ بهداشتی که در استان بوشهر انجام گرفت به پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون بالا اشاره کرد.
وی گفت: این طرح با کمترین هزینه توانست با غربالگری، بیماری بیش از ۸هزار بیمار دیابتی و فشارخونی را که از بیماری خود اطلاع نداشتند تشخیص دهد.
دکتر برجوئی‌فرد خاطرنشان کرد: کارهای زیربنایی در حوزه بهداشت، مانند همین طرح، می‌تواند از هزینه‌های گزاف بعدی پیشگیری کند.
انتهای پیام/م.ب ۲۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.