رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در شهرستان گناوه در حال اجراست/ مواد غذایی فاسدشدنی و غیرقابل‌مصرف انسانی معدوم شد

1 فروردين 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه از معدوم‌سازی مواد غذایی فاسد و غیرقابل‌مصرف انسانی خبر داد و گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی در شهرستان گناوه در حال اجراست.

دکتر عصمت حیدری بیان کرد: همچون سال‌های قبل و به‌منظور حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه با اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی نوروزی از تاریخ ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ طبق برنامه‌های پیش‌بینی‌شده بازرسی‌ها و بازدیدهای متعدد نظارتی توسط کارشناسان بهداشت محیط و مرکز بهداشت شهرستان صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در راستای اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی به مناسبت تعطیلات نوروز ماه مبارک رمضان، واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان گناوه، ۸۸۲ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیرقابل‌مصرف انسانی را معدوم کرد.
دکتر حیدری افزود: رستوران‌ها، هتل‌ها، مراکز اقامتی، مساجد، مدارس و محل اسکان فرهنگیان، پایانه‌های مسافربری، اماکن بین‌راهی، سامانه‌های آب‌رسانی و مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی از جمله اماکن عمومی حساس است که در این مدت مورد بازدید مستمر بازرسین بهداشت محیط قرار می‌گیرند.
وی بیان کرد: از ابتدای طرح تاکنون هزار و ۲۳۸ مورد بازرسی انجام گردید که طی این بازدیدها ۳۵۹ اخطاریه صادر و ۵۱ مورد از متخلفین به مراکز قضایی معرفی شدند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ضمن معرفی سامانه تلفنی ۱۹۰، از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف از مقررات بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و بین‌راهی، موضوع را به کارشناسان این سامانه گزارش دهند.انتهای پیام/م. ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.