فرمانده سازمان بسیج جامعه زنان کشور: زنان مسلمان مجاهد و انقلابی باید الگوی زنان جهان باشند

5 مهر 1395
فرمانده سازمان بسیج جامعه زنان کشور: مقام معظم رهبری الگویی جدید برای زنان در جهان امروزی معرفی کردند که آن الگو برگرفته از زنان ایرانی مجاهد و انقلابی هستند که روحیه خود را از دفاع مقدس و فرهنگ آن فراگرفته‌اند.

دکتر مینو اصلانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم گفت: زیباترین لحظات انسان در محضر خانواده شهدا رقم می‌خورد درست جایی که صلابت و ایستادگی را در کنار زندگی مجاهدانه به نظاره می‌نشینیم.
وی که سخنران گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر بود، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری زنان جامعه ما نه‌تنها مروج فرهنگ دفاع مقدس بوده‌اند بلکه خود نیز در این راه به شهادت رسیده‌اند.
دکتر اصلانی با اشاره به‌ضرورت انتخاب الگو برای زن مسلمان ایرانی گفت: ازآنجاکه زنان مربیان اجتماع هستند اگر در جامعه ما الگوی مناسبی نداشته باشند تربیت نسل‌ها از دست خواهد رفت.
وی با اشاره به معضلات موجود پیرامون زن و حضورش در جوامع غربی تصریح کرد: آنچه امروز در غرب رخ‌داده این است که زن نقش مربی‌گری خود را ازدست‌داده است و قادر نیست نسل خوبی برای آینده بشریت تربیت کند و این وظیفه زن مسلمان است تا راه درست را به دنیا نشان دهد.
دکتر اصلانی با اشاره به تفاوت‌های زن و مرد در حوزه فعالیت‌های اجتماعی گفت: امروزه زنان جامعه ما نیز از آسیب حضور در فعالیت‌های اجتماعی مصون نیستند.
نظام اداری ما در حوزه حضور زنان باید کاملاً متحول شود
 فرمانده سازمان بسیج جامعه زنان کشور در بخش دیگری از سخنان خود به‌ضرورت حضور زنان برای پیشرفت جامعه اشاره کرد و افزود: مدیریت کلان کشور باید مراقب آسیب‌های احتمالی حضور زنان در سیستم اداری و فعالیت‌های اجتماعی باشد و نظام اداری کشور ما باید در حوزه حضور زنان کاملاً متحول شود.
دکتر مینو اصلانی گفت: اگر قرار است برای پیشرفت جامعه از حضور، خلاقیت، توان و استعداد خدادادی زن استفاده شود باید سازوکار مناسب نیز فراهم شود.
دکتر اصلانی خاطرنشان کرد: امیدواریم سند ملی خانواده که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ‌شده است اجرایی شود تا شاهد خانواده محور بودن طرح‌های بزرگ صنعتی، تجاری، اداری و اجتماعی باشیم تا از آسیب‌های احتمالی پیرامون زنان جامعه جلوگیری شود.
 
در بخش دیگری از این همایش علی احمدی پور رزمنده هشت سال دفاع مقدس به بیان خاطراتی از جنگ تحمیلی پرداخت.
همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرمانده سازمان بسیج خواهران کل کشور همزمان با هفته دفاع مقدس در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر برگزار شد.
 
انتهای پیام/م.پ 1025
 
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.